Okolí

V této sekci jsme si pro vás nachystali několik tipů, jak si zpestřit dovolenou výlety v blízkém okolí nebo dojezdové vzdálenosti do 1,5 hodiny.

V odkazech najdete proklik na nejbližší wellness centra, lyžařská střediska a zábavní parky. Možností je v této oblasti nespočet a to hlavně díky poloze na rozhraní tří států. Nedaleké Polsko nabízí množství kvalitních sjezdovek a zábavních parků, ale uchvátí zejména atmosférou svých městeček. Kulturou protkané město Wisla je právem označováno za perlu Beskyd a lázeňský Ustroň přímo vybízí k procházkám a degustaci polské gastronomie. Slovensko zase láká množstvím turistických výzev.

Možností výletů v okolí je spousty, rádi poradíme. Přesto si však myslíme, že se Vám nebude chtít nikam jezdit. U nás na vás totiž čeká pohoda a relax. Dům jsme pojali jako „kids friendly“. Najdete u nás spousty atrakcí pro děti, jako jsou herní koutky, skluzavky, bunkry, kuchyňky, pískoviště, trampolína, lezecká stěna a v neposlední řadě potůček protékající zahradou. O děti tedy budete mít postaráno a tak svojí chvilku klidu můžete trávit v soukromém wellness. Přichystali jsme pro vás saunu až pro 6 osob, relaxační místnost a párty místnost v suterénu. Na zahradě najdete nerezový bazén s hloubkou 1,4 metru a délkou 6 metrů, který je od jara do podzimu vyhřívaný a díky nadkrytí je možné jej využít i za nepříznivého počasí. Zregenerovat se můžete i v koupacím sudu, který jsme připravili jako novinku pro rok 2021.

Wellness se bude určitě hodit po tůře, v okolí totiž najdete nespočet zajímavých tras. Dům se nachází pod horou Gírovou, kde můžete navštívit jeden z největších sesuvů v ČR a také skalní útvar Čertí mlýny opředený spoustou legend. Další trasou, kterou by byla škoda opomenout, je nejvýchodnější bod České republiky. Místo, kde jako první v naší zemi můžete vítat nový den. Cesta je pojatá jako naučná stezka, kde se dozvíte zajímavosti z okolí a přitom se kocháte pohledem na přírodní rezervaci Olecki. Delší výšlap si můžete naplánovat na Trojmezí, kde se ocitnete v jeden okamžik ve třech státech najednou.

Ale ani milovníci cyklistiky u nás nepřijdou zkrátka. Na kolo můžete nasednout už u domu a po průjezdu Bukovcem se napojíte na krásnou cyklotrasu podél řeky Olše vedoucí až k místu, kde řeka pramení. Trasa je vhodná také pro děti, cestou najdete „kids friendly“ místa, která poslouží jako výborná motivace. Pro ty nejmenší, kteří se na kole teprve učí, je ideální první zastavení a to Hotel Kempa. Tady nejen že připravují výbornou kávu a perfektně vaří, ale také je zde parčík s pohádkovou tématikou a inline stezkou, což je pro malé cyklisty jako stvořené. K tomu všemu můžete pozorovat krásy Beskyd a vnímat atmosféru naší „Goralie“, kde je na každém kroku cítit hrdost, odkaz předků, láska k tradici a přírodě.

Wellness

Zábavní parky

Sjezdovky